Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa / Bilgisayar ve İnternet / Ana Sayfa Hariç 301 Yönlendirmesi Yapmak (WordPress)
wordpress 301
301 yönlendirmesi wordpress

Ana Sayfa Hariç 301 Yönlendirmesi Yapmak (WordPress)

Ana Sayfa Hariç 301 Yönlendirmesi Yapmak (WordPress),
Evet sevgili Tatlialem kullanıcıları, bu yazı dizimizde webmaster arkadaşlarımızı ilgilendirecek bir konuyu sizlerle paylaşıyoruz. Diyelim ki bir wordpress siteniz yada herhangi bir php sisteminiz var. Ana sayfadan başka bir dizine yani bloğa geçireceksiniz blog ismi tercihi tabii sizindir. Klasöre yada subdomain oluşturarak dosyanızı bu dizine atıp, ayarlardan url isimlerinizi düzenleyebilirsiniz. Ana sayfaya basit bir index yada başka bir sistem yapmanız bu derece kolaydır..

Ama bilinmeyen bir şey var ki oda özellikle googlede linkleriniz çoksa yani başarılı bir yazarsınız ve kullanıcılarınız özellikle googleden geliyorsa, blog subdomainine yada klasörüne geçirdiğiniz andan itibaren, google üzerinden tıklanan yazılara ulaşılamayacak, 404 hatası verecek, emekleriniz boşa gidecek, googlede tekrar index almak yada googlenin index düzenlemesi çok uzun sürecektir. İşte tam size göre bir sistemle karşınızdayız.. Bu sistem yani 301 yönlendirmesi, özellikle googleden o konuya tıklandığında ana sayfanıza giriş yaptıktan sonra 301 yönlendirmesi ile belirttiğiniz subdomaine yada klasöre yönlenecektir.. Bu sayede eski sisteminiz bozulmadan yeni sisteme yönlendirilmiş olacak, aynı zamanda google yeni sisteminizi gördüğünde de düzenlemiş olacak hiç bir kullanıcı kaybetmeden arkanıza yaslanıp keyf içinde çayınızı yudumlayacaksınız.

Altta verdiğimiz kod sayesinde gerekli düzenlemeleri yaparak Ana sayfa hariç 301 yönlendirmesi yapabilirsiniz.

Ana dizindeki .htaccess dosyasına aşağıdaki kodları düzenleyin yoksa yeni bir .htaccess oluşturup içine ekleyin..

RewriteBase /
RewriteRule ^index\.html$ – [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ http://blog.siteniz.net/$1 [L,R=301]

  • Yukarıdaki 2. satırdaki RewriteRule ^index\.html$ – [L] kısmı ana sayfanıza koyacağınız HARİÇ olan php yada html sayfanızı belirtin..
  • RewriteRule ^(.*)$ http://blog.siteniz.net/$1 [L,R=301] ise subdomainizi yada klasörünüzü belirtirtin..

Hepsi bu kadar arkadaşlar bu kadar basit.. Yapamayan arkdaşlar Aşağıdan yorum yaparak bizlere ulaşabilirler ve bu konuda yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız arkadaşlar..

İlginizi Çekebilir..

Google Nasanın Son Keşfini Doodle Yaptı

Google Nasanın Son Keşfini Doodle Yaptı

Google Nasanın Son Keşfini Doodle Yaptı 23  Şubat 2017 Google’nin Seven earth-sized exoplanets discovered başlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*