Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa / Sağlık / Benlerim Tehlikeli Mi? Değil Mi?
Ben kanseri
Benler tehlikelimi

Benlerim Tehlikeli Mi? Değil Mi?

Benlerim Tehlikeli Mi? Değil Mi?

Benli olan arkadaşlarımızın en çok sorduğu sorulardan biridir. Acaba benlerim tehlike arz ediyormu? Herhangi bir rahatsızlık teşkil edermi?..

Güneşin yararı olduğu kadar zararıda vardır. Yarar olarak bakacak olursak özellikle vitamin konusunda ve A ve D vitaminleri olmak üzere bir çok vitamin ve minerali vücudumuza iletir. Bu vitaminler sayesinde gelişimimizi tamamlarız ve sağlıklı bir birey olarak hayatımıza devam ederiz. Ama tabiki herzaman böle devam etmeyebilir bazı kişilerde ise yan etkiye dönüşüp ciddi rahatsızlıklar verebilir..

Özellikle cilt kanseri konusunda bakacak olursak 3 türlü cilt kanseri arasında ( Malign Melanom, Cellular, Spino Cellular ) olarak yer alan ve ben ile benzerlik taşıyan kanser türlerinde özellikle güneş ışınlarından gelen zararlı ışınlar benler üzerinde yan etki yaparak yada yeni bir kanserli ben oluşturarak ciddi rahatsızlıklara yol açabildiği bilinmekte. Her geçen sene dahada fazla güneşten gelen zararlara maruz kalıyoruz, bunların başlıca nedenleri küresel ısınma ve insanlığın ozon tabakasını delmek icin kullandığı materyaller gibi nitelendirebiliriz.

Malign Melanom, Cellular veya Spino Cellular olarak adlandırılan bir cilt kanseri türü olan bu rahatsızlık güneşte çok fazla kalmaktan, özellikle cilt elverişliyse yani bunun temelinde cildiniz yatkınsa herkezde olmayarak sizin başınıza gelebiliyor. Bu kanser tiplerinin belirtileri iyileşmeyen kalıcı ve göze hoşgelmeyen yaralar olarak nitelendiriliyor. Travma geçirmiş her ben kanserli değildir yani bu anlama gelmez kanserli olması için bir benin travma geçiresi gerekmektedir. Peki travma nasıl oluşur? tabiki güneş ışınlarından. Çok fazla güneşte kalmak benlerimizde darbe bırakır ve kanser riskini arttırmış olur. Darbe sağlam hücrelerimizi öldürür ve bu öldürme işlemi tüm vücuda yayınlamaya devam eder. Eğer önlem alınmassa ciddi sonuçlar doğurabilir..
Cilt Kanserinden Korunmak İçin Hangi Önlemler Almalıyım?

En önemlisi erken teşhis olarak nitelendirebiliriz. Yeni oluşan yada ben üzerinde oluşan kaşınmalar, yaralar, kızarıklıklar yada benlerin çoğalması gibi gözlemlerde bir cilt doktoruna kesinlikle gidilmesi ve kontrol ettirilmesi gerekmektedir. En iyi önlemlerden biri olan güneş kremleri ile cildinize güneşten gelen ultra viyole ışınlarını engelleyebilirsiniz. Bunun için güvendiğiniz bir teminciden markalı ve kaliteli cilt kremi, güneş kıremi satın almanızda yarar var.. Güneş kremini özellikle cildi hassas ve benleri çok olan kişiler kullanmaları çok önemlidir..

Bunun haricinde güneşin en yakıcı olduğu vakitlerde dışarı çıkmamak ve saatlerinizi ona göre ayarlamanız sizler için daha iyi olacaktır. Vücudunuz hassassa ve cildinizde cok ben varsa bir doktora kesinlikle görünmeli ve gerekirse benlerinizi cerrahi müdahaleyle almaları gerekebilir..

Hangi kişilerde kanser görülür?

1. Akrabalarında cilt kanseri olan kişiler,

2. Çok açık tenli kişiler,

3. Güneş yüzünden yanıkları olan kişiler

4. Benleri Koyu olan kişiler,
Doktora ne zaman gitmeliyim sorusuna ise verecek cevaplarımız; beninizin rengi açıktan koyuya doğru dönüşüyorsa, beniniz değişik bir yapı gözleniyorsa, beniniz normalden büyüdüyse, büyüyorsa veya yerinden söküldüyse, kaşıntı, yanma hisi, ağrı ve geçmeyen belirtileriniz oluşuyorsa muhakkak bir cilt doktoruna görünmelisiniz..

Unutmayın arkadaşlar önemli olan erken teşhistir ve erken teşhis ise hayat kurtarır.. Bol Sağlıklı Günler..

İlginizi Çekebilir..

tatlialem sohbet

Cinsellik ve Horlama

Cinsellik ve Horlama Horlamak Cinsel Hayatı Kötü Etkiliyor Tıbbi dili uyku apnesi olan ama halk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*