Ana Sayfa / Sohbet Odaları / Çay Keyfi Ve Bayan Sohbetleri
Çay Keyfi Ve Bayan Sohbetleri
Çay Keyfi Ve Bayan Sohbetleri

Çay Keyfi Ve Bayan Sohbetleri

Çay Keyfi Ve Bayan Sohbetleri

Çay keyfi ve bayan sohbetleri denince akla ilk gelen herhalde şu düzenlediğimiz bayanların Altın Günleri değil midir. Bayanların Altın Günleri aslında bayanların kurtarıcısı olan bir organizasyondur ev ahalisinin kısa dönemli ekonomik planlamasına destek veren bir olaydır. Biz bayanlar çok seviyoruz kendi aramızda sohbet etmeyi, pastalar, börekler eşliğinde çay keyifleri düzenlemeyi. E tabi bu keyifli ortamı da birbirimize destek vermek için kullanıyoruz bir nevi bayan dayanışması da diyebiliriz.

Peki ne işe yarıyor çay keyfi ve bayan sohbetleri?

Öncelikle stres atmanın en pratik çözümü bu yoldan geçiyor, bilmeyen yoktur herhalde biz bayanlar konuşmayı çok seviyoruz ve içimizde birikmiş ne varsa bayanların Altın Günlerinde resmen dışarıya atıyoruz. Buda bizim psikolojikmen rahatlamamıza yardımcı oluyor, aslında bir nevi terapi gibi bir şey oluyor. Bayan sohbetlerinde öyle güzel manzaralar ortaya çıkıyor ki müzikler çalınıyor, oyunlar oynanıyor, dedikodular almış başını gidiyor aslında dedikodu dememek lazım sadece haber almak desek daha doğru olur.

Bunların dışında fincanlar ters çevrilir kahve falları bakılır, benim en çok sevdiğim kısımda tam olarak burasıdır. Nasıl inanrız o yaşlı teyzenin anlattıklarına özenle beklemeye başlarız ondan sonra acaba tutacak mı falım diye, hele birde o yaşlı teyzem fincanda bir sima görüyorum dediği vakit tüm simalar gözümüzün önünden filim şeridi gibi geçer acaba kim bu diye. O tontiş teyzenin ağzından sanki bal damlar, o küçücük fincanın içinde evler mi görülmez, arabalar mı çıkmaz, helede evli değilsen kısmetlerin mi çıkmaz. Tontiş teyzem kısmeti anlatırken daha bir tatlı olur ve tam böyle aradığın insanı sana tarif eder ya, sen artık falın gerisini dinlemezsin dalarsın rüyalara, hülyalara birde kocaman bir ahhh çekersin işte o an dünyanın en mutlu insanı sensindir aslında.

Peki ev sahibinin hali nedir çay keyfi ve bayan sohbetlerinde?

Gelelim birde ev sahibini anlatmaya. İşin asıl zor kısmı ev sahibindedir, üzülürüm bazen ev sahibinin haline her tarafa koşmaya çalışır bir ton hazırlık yapmıştır bayan arkadaşlarına zaten yorgundur birde hazırladıklarını sunmak içinde bir çaba sarf eder, zaten olan yorgunluk ikiye katlanmıştır günün sonuna doğru ev sahibi bayan artık misafirlerin gözüne bakar olmuştur hadi gidin birde bunun ev toplaması var diye. Tabi kimi bayan arkadaş bu durumu anlayarak erkenden müsaadesini ister ve gider. Kimiside ortam hoşuna gitmiştir muhabbette sarmıştır iyice tontiş teyzemle inatla oturmaya devam eder. Tabi ev sahibi bayan arkadaşta ortamdan nasibini alır ve kocası gelmeden evi toparlamanın derdine düşerek bir uçtan mutfağına sessizce uzanır. Misafirler muhabbetlerini ederken ev sahibi bayan arkadaşımızda o arada mutfağını toparlar. Bir kısım misafirlerde bakar ki ev sahibi bayan yok ortalıkta mutfaktan gelen seslere kulak kabartarak aslında bayanlar Altın Günün bittiğini anlayarak sessizce onlarda evi terk ederler.

Peki Çay Keyfi Ve Bayan Sohbetlerinin sonunda neler yaşanır evde?

Bayan arkadaş evli ise akşam kocası yorgun argın gelir, e tabi gün boyu evin erkeği de oh bugün bayanların Altın Günü vardı evde pastalar, kekler, börekler hepsinin hayalini kurarak gelmiştir eve, güzel bir akşam yemeği olmuştur ev ahalisi için lakin ev sahibi bayan arkadaş yorgunluktan perişan ve bitap düşmüştür eşi tarafından sorulan şu soru ya ( eeee nasıl geçti günün ) kadının cevap vermeye takati bile yoktur aslında. Günün analizi yapılır altınlar bir köşeye konulur ve artık gün sonlandırılır. İşte size bir bayanların Altın Gününü anlattım hem eğlenceli bir organizasyon olup hemde beraberinde yorgunluk getiren bir olaydır Altın Günleri.

İlginizi Çekebilir..

tatlialem sohbet

 Omegla Sohbetler

 Omegla Sohbetler TatLiaLem.NET gün geçtikçe gelişen ilerleyen teknolojiye ayak uydurarak kendini yenileyerek varsa hataları onları bir …

2 Yorum

  1. 😀 ayy nekadar dogru bir yaz yazi olmus bu. ayni bizleri anlatmis. paylasim yapan adminin ellerine saglik. butun soglediklerine katiliyorum.

  2. :D:D Artık eskilerde kaldı annem bu anlattığın altın günleri.Biz zeki hatunlar bunuda yok etmeyi başardık.Neyimi yok ettik? artık o altın günleri evlerde yapılmıyor arkadaşlık paylaşımlar patlar börekler yok artık.Şimdi moda bir kafede yada restroantta buluşum yemek yiyip sonra altınları toplayıp evli evine köylü köyüne dağılması ile biten bir etkinlik haline geldi.Eskiden günüm var diye hanımlar 2 gün önceden hummalı bir hazırlık içine girerlerdi ev temizliği başlardı önce sonrasında ne pişirsem? diye düşünülürdü öyle her kezin yaptığı pasta börek yapılmazdı ev sahibi öne çıkmalı değişik bir menü sunmalıydı misafirlerine 🙂 her yiyen bir tane daha istemeli mutlaka ama mutlaka tarifi alınmalıydı.O zaman ev sahibinin doymuş egosu tatmin olur bütün yorgunluğu uçup giderdi 😀 wayy be ne günlerdi o günler 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*