Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa / Sağlık / Cinsellik ve Horlama
tatlialem sohbet

Cinsellik ve Horlama

Cinsellik ve Horlama

Horlamak Cinsel Hayatı Kötü Etkiliyor

Tıbbi dili uyku apnesi olan ama halk dilinde horlama olarak bilinen bu rahatsızlık, kişilerin cinsen hayatını kötü etkiliyor. Sohbet odası ara yüzünde bulacağınız ” Cinsellik ve Horlama’‘ başlıklı sağlık yazısında siz okurlara detayları hakkın da bilgilendireceğiz.

Horlama ve uyku apnesi denilen hastalık süreklilik durumunda cinsel isteksizlik durumu yaratıyor, bu durum bireylerin cinsel hayatına kötü yansıyor.

Uzmanlar uykuda horlamayı takip eden  uyku apnesi hastalarının cinsel istekleri azaldığından cinsellikte sıkıntılar yaşadığını belirtiyorlar ve horlamanın ciddi bir hastalık olduğu fikrinde birleşiyorlar horlama cinsel hayatı etkiliyor ve hastanın sosyal yaşantısına da etki ettiği için hastalık olarak ele alması gerektiğini ve mutlaka tedavisinin yapılması hakkında  www.tstlislem.net sohbet takipçilerine aydınlatıcı bilgi verceğimizi belirtelim.

Hastanın uyku sırasında horlaması nefesinin kesilmesine sebep verdiğinden bu nefesin durması esnasında ‘‘uyku apnesi” ortaya çıktığını horlayan hastalara anlatıyorlar.

Uykuda horlarken nefes durması  yaşayan hastalarda yeterli kan dolaşımı sağlanamadığından vücut gerekli oksijeni alamadığından beyin uykuya geçemez uyanık kalan beyin ve kesilen nefesin tekrar alınmasını sağlamak için hastayı uyandırır. Hasta horlama sırasında nefesini derin alır ve tekrar uyumaya geçere fakat bunu hatırlamaz. Fakat hasta ne kadar uyursa uyusun uyandığında kendini yorgun halsiz bitkin hisseder. Derin uyku uyamadığından hasta devamlı kronikleşen bir yorgunluk hali yaşar çalışmalarında enerjisinde bir performans kaybı, uyum ve, yoğunlaşamama, yaptığı konuya odaklanamadığı için dikkat kaybı yaşar gün ortasında uyuma ve bunların sonucu kaza yapma riskleri çok olmaktadır.

Hastanın Cinsel hayat bitme noktasına gelebilir;

Horlama hastalarda cinsel isteğin azalması ve isteklerinin yavaş yavaş azalmaya başladığını söyleyen uzmanlar

“Uyku esnasında Horlama sırasında nefes durmaları olan bireyler sekse karşı soğuk olmasının yanın da bu hastalar evliliklerinde de başarılı bir partner değillerdir. Çünkü genelde horlayan hastaların partnerleri horlayan bir insanla aynı odada uyumak istemediğini ifade etmekteler.”.

Horlamanın hastalarda neden olduğu farklı etkileri;

Horlama ile birlikte çıkan nefes durmasının yanında cinsel isteksizlik, güç kaybı, yaptığı işe odaklanamaması, dikkatsiz ve uyandığında baş ağrısı aynı zamanda tansiyonda yükselme hastanın terlemesi vücudun bacak bölgesinde kasılma ve kalp hastalıkları da görüle bilmektedir hastalığın teşhisi ve tedavisi sırasında hekimlerin önerilerini dikkate alınması  tedavinin yapılması gerekmektedir.

“Şayet horlayan hatalarda belirtilen bu belirtilerden bir kaç tanesi varsa doktora gittiklerinde, çoğunlukla uyku testi akabinde tedavi sürecini girilmesi hazırlanan tedavi süreci sonucunda bir çok uyku apnesi hastası başarılı sonuçlar almaktadır.

Kilolu erkeklerde daha sık görülüyor;

Hekimler bu hastalığın daha çok kilolu erkeklerde daha fazla görüldüğünü fikrinde birleşmişlerdir

Uykuda nefes durmasının yaşanıp yaşanmadığının son derece mühim olduğunun vurguluyorlar.  “Hata Tedavi süreci ayarlanırken uyku laboratuvarı sonuçlarının yanı sıra bireyin boyu ve kilo oranı, alkol, sigara alışkanlığı, aynı zamanda burun tıkanıklığına sebep olacak bir bozukluk neden olup olmadığına dair araştırmaları neticesinde yapısal bozukların cerrahi ve ilaçla tedavisi yapılmalı bozukluklar düzeltilme yoluna gidilmelidir.” önerisinde bulunmuşlardır.

Evet sevgili okurlarımız bu yazımızda sizlere horlamanın nelere sebep oluyor ve horlama kimlerde görülür açıklamaya çalıştık. Horlama cinsel hayatı kötü etkiliyor ve hayatınızı zindana çevirebilecek kadar etkili bir rahatsızlık. Uyku düzeninizin bozulması ile birlikte sizde de baş gösterecek olumsuz davranışlarda horlamanın nelere sebep oluyor gözler önüne seriyor. Horlama kimlerde görülür, bunlardan biri sizmisiniz diye düşünüyorsanız bu yazımız umarız sizlere yardımcı olmuştur.

İlginizi Çekebilir..

tatlialem sohbet

Obeziteye Son

Obeziteye Son Obezite Nasıl Anlaşılır  Canan Karatay Haklı bulundu Diyet listelerini yenileyin tereyağ, zeytin yağ, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*