Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa / Sohbet Odaları / İrc Sohbet Adabı
İrc Sohbet Adabı
İrc Sohbet Adabı

İrc Sohbet Adabı

İrc Sohbet Adabı

”Sizin sohbet özgürlüğünüz, bir başkasının sohbet özgürlüğünün başladığı yerde biter”

İrc Sohbet adabı denildiğinde insanlar bir savunmaya geçer neden mi? Çünkü her sohbet chat yazan kendine göre ”benim konuşmamda sohbetimde ne var? Ben gayet iyi normal konuşurum” diyerek  aslında görmediği biriyle bir tartışma ortamı başlattığının farkında bile olmuyor yada kötü niyetli oluyor özellikle abesle iştigal konuşmaları normalleştirmeye ve ortalık karıştırıp egosunu tatmin etmeye çalışıyor.

İrc Sohbet Adabı denildiğinde sohbet serverlerin de yada sohbet sosyal paylaşım dediğimiz faceBook, Twitter gibi platformlarında toplanmış insanların kendince bir amacı var. Kimisi yalnızlıktan bunaldığı için, kimisi gerçekten evinde tek olup sohbet arkadaşlarına ihtiyacı olduğu için, egosunu tatmin, gerçek hayatta yapamadıkları sohbet leri yapamadıkları için. Herkesin kendine göre bir sebebi var. Tabi de insanların bu isteklerine saygı duyuyoruz Fakat unutmamamız gereken bir şey var. Karşınızda yazan kişide bir insan sizinle aynı isteğe sahip olması mümkün olmaya bilir. Onun için gerçek hayatta olduğu gibi karşınızdakini incitmeden veya üzmeden sohbet etmelisiniz. Baktınız sohbet etmek istemiyor karşı taraf kibarca özür dileyip çekilmelisiniz.

İrc Sohbet Adabı gerçek hayattın bir uzantısıdır bunu unutmamak gerek sanal ortam diye istediğimizi şekilde başkalarının onur ve gururunu rencide ederek veya üslupsuz bir biçimde konuşma hakkını hiçbir kimse kendinde görmemeli. Biz tatlialem.net sunucu yönetimi olarak siz kullanıcılardan önemle rica ediyoruz. Sohbet ederken özelde veya genelde unutmamanız gerek tek konu karşı tarafı rencide edecek sunucu da sohbet eden diğer insanları rahatsız etmeden veya rahatsız edecek şekilde sohbete etmemeniz. Unutmayalım” Sizin sohbet özgürlüğünüz, bir başkasının sohbet özgürlüğünün başladığı yerde biter. ” sınırsız sohbet özgürlüğü diye bir şey yoktur. Karşılıklı saygı sevgi çerçevesinde edilen sohbetlerin tadına doyum olmaz. Fakat Kötü sohbetler her zaman irite edicidir.  

İrc Sohbet Adabı kişinin sanal ortama taşıdığı gerçek kişiliği ve ruh halidir. tatlialem.net arkadaşlık, dostluk, gurbetçi arkadaşlarımızın ana dillerinde pratik yapmaları ve anadillerinde sıkıntılarını giderme platformudur. Güzel dostluklar güzel sohbetlerle mümkün olur. www.tatlialem.net sohbet sitemizde amaç güven ve huzur içinde insanları aynı chat odası nda toplamak. Maddi olarak hiç bir beklentinin olmadığı sunucumuzda hiç bir reklam ve ücretli oper alımı yoktur. Kullanıcılarımızın ve yeni gelecek arkadaşlarımızın Bunlar göz önününde bulundurup sohbetin huzurunu sağlamamızda biz yönetici operatör arkadaşlarımıza yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Teşekkür ederim.

İlginizi Çekebilir..

tatlialem sohbet

 Omegla Sohbetler

 Omegla Sohbetler TatLiaLem.NET gün geçtikçe gelişen ilerleyen teknolojiye ayak uydurarak kendini yenileyerek varsa hataları onları bir …

3 Yorum

  1. Evimizden daha çok vakit geçirdiğimiz bir ortamda kişilik karmaşasına gerek yok. Benim hoşuma giden Sohbet adabı ile Bir başkasının sohbet adabı farklılık gösterebilir. Bence burada önemli olan Kişinin Duruşudur. Kişilikli bir duruş sayesinde önemli dostluklar ve aile ortamının oluşağı kanısındayım. Bunun akabinde sohbet adabı, saygı, sevgi ve hoşgörünün oluşması kaçınılmazdır.

  2. SanaL ALemın Bİr numaraSı tatLı aLemDe huzur ve aRkaDaSLık DostLuk ön pLandadır.

  3. benim sabah yazdığım yorum neden çıkmamış?ağırmı yorum yaptım acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*