Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa / Sohbet Odaları / Sohbet Nasıl Olur, Nasıl Yapılmalıdır?
Sohbet Nasıl Olur
Nasıl Sohbet Yapılmalıdır?

Sohbet Nasıl Olur, Nasıl Yapılmalıdır?

Sohbet Nasıl Olur, Nasıl Yapılmalıdır?

Sohbet nasıl olurSohbet’in iki türü vardır. Birisi içeriği güzel olan sohbet, diğeri ise içeriği kötü olanıdır. Güzel olan sohbet’in seviyesi ve hedefi güzeldir. Sohbetin adabı helal ve harama dikkat etmektir. Hedefi ise, yardım edici ve karşıdakine iyi fikirler anlatmaktır. Güzel sohbet, güzel arkadaş, güzel çevre demektir. Güzel arkadaştan bizlere zara gelmez bizlere hiçbir zarar vermeyen sözü ve işi ile bizlere faydalı olan kimsedir.

Peki, kötü sohbet nasıl olur? Kötü sohbet, kötü arkadaş ve kötü çevre ile oluşur. Hedefi dünya olup menfaati boştur. Bu birlikteliğin, hedefi gibi edebi de bozuk olacaktır. Kötü sohbet, din ve dünyaya yaramayacak, boş ve kötü konuşmalardan oluşur. O doğruyu bırakıp yanlışa dalmaktır. Yalan, iftira, alay ve dedikodudan zevk almaktır. İnsanların şeref ve namusunu zedeleyecek, kötü işlere özendirecek, güzel şeylerden nefret ettirecek bütün sözler kötü sohbete girer. Bu sohbeti kötü arkadaşlar yapar. Böyle sohbetlerin yapıldığı yerler kötü meclistir. Tövbe edilmezse böyle bir sohbet ve dostluğun sonu hak dünyada birbirine düşman olmak ve ebediyen ağlamaktır.

Güzel sohbet nasıl olur? insanların birbirlerine karşı olan hoşgörü ve mütevazilikleri ile karşılıklı birbirlerini kırmadan, incitmeden, aşağılayıcı duruma düşürmeden, her dertlerine ortak olarak, hayata dair paylaşımlar bulunarak yapılan her türlü sohbettir. Bunun aksine ise kötü sohbet karşısındaki insanın her türlü yaşanmışlığından onların söylemiş olduğu her türlü söylevden kendileri için alay konusu çıkarmak kendi menfaatlerini gözeterek edilen sohbettir.

İlginizi Çekebilir..

tatlialem sohbet

 Omegla Sohbetler

 Omegla Sohbetler TatLiaLem.NET gün geçtikçe gelişen ilerleyen teknolojiye ayak uydurarak kendini yenileyerek varsa hataları onları bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*