Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa / Sohbet Odaları / Sohbet Sitelerinde Radyo Yayını Yapmak
Sohbet Sitelerinde Radyo Yayını Yapmak
Sohbet Sitelerinde Radyo Yayını Yapmak

Sohbet Sitelerinde Radyo Yayını Yapmak

Sohbet Sitelerinde Radyo Yayını Yapmak

Sohbet sitelerinde radyo yayını yapmak oldukça kolaydır. Tabi ki ilk başlayanlar için zor olsa da, çok kısa bir sürede alışması gayet kolay ve basittir. Yapmak gerekenleri sıralamak gerekirse, öncelikle istekli olmak, ilk başlama için program kurulum ve müzik arşivinin yetecek değerde olması gerekmektedir. Bu kaideler çözüme ulaştıktan sonra ise kendinize bir server bulmalısınız. Sohbet sunucularında hemen hemen herkes dj olabilir. Test ve deneme aşamalarını geçtikten sonra, program hakimiyetini iyice kazanmalı ve doğal yayınlar ile kendinizi geliştirmelisiniz.

Bu işlemleri geçtiyseniz size önerimiz jingle ve intro işlerine başlayıp yayınınıza renk katabilirsiniz. Profesyonellik, alışılmışın dışında yapılan yayınlarla meydana gelmektedir. Bu yüzden ben profesyonel djim demek, her aşamada yanlış olabilir. Çünkü her geçen gün kendinizi geliştiriyorsunuz. Söyleyecek olduğumuz bir diğer hususta yayında dinleyicilere vermiş olduğunuz zevk. Dinleyicileri sıkacak konularda yayınlar gerçekleştirin ve formatınızı aşmayın. Yoksa yayınınız dışına çıktığınız için dinleyicilerinizi iyice sıkabilirsiniz. Güncel konular, ince espriler ile dinleyicilerinizin kalplerine dokunmayı ihmal etmeyin.

Genellikle ilk yayın esnasında en çok yaşanılan problemler arasında yer alan heyecan duymanız gayet normal. Bu duyduğunuz heyecan zamanla kaybolacaktır ve dinleyicilerinizle iyice kaynaştıktan sonra artık sizde kimi zaman utanmaz haller bile oluşacaktır. Sohbet sunucularında yayın yapmanın en çok bilinen 2 program vasıtası vardır. Bunlardan biri Sam Broadcaster, diğeride Winamp Shoutcast programıdır. Bu programlar arayüzleri tamamen farklı ama aynı amaç için tasarlanmışlardır. Anons yapmayacaksanız Shoutcast kullanmanızda yarar var. Nitekim Shoutcast programı winamp üzerinden çalışmaktadır. Profesyonel bir yayın programı için tartışmasız Sam Broadcaster kullanmalısınız..

Sam ve Shoutcast Programlarını Nasıl ve Nerden Temin Edersiniz?

Her iki programı da kurmak gayet basittir normal program kurarmış gibi kuruyorsunuz. Kurulum hakkında bir bilgiye sahip değilseniz sunucunuzdaki diğer dj arkadaşlardan yardım isteyebilirsiniz. Nereden Temin edersiniz sorusuna ise yine aynı şekilde kendi sunucu djlerinize danışıp bu konu hakkındaki istediğiniz programı arkadaşlarınız vasıtasıyla onlardan temin edebilirsiniz..

Sohbet Odalarında 7den 77 ye tüm arkadaşlar Dj olmaktadır. Merak edenler ve bende yapmak istiyorum diyenler www.tatlialem.net sitemizdeki sohbete bağlanıp radyo yetkili arkadaşlarımıza bu isteklerini açıkça belirtebilirler..

Hepinize şimdiden iyi yayınlar dileriz..

İlginizi Çekebilir..

tatlialem sohbet

 Omegla Sohbetler

 Omegla Sohbetler TatLiaLem.NET gün geçtikçe gelişen ilerleyen teknolojiye ayak uydurarak kendini yenileyerek varsa hataları onları bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*