Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ana Sayfa / Sohbet Odaları / Sohbetle İletişim 
tatlialem sohbet

Sohbetle İletişim 

Sohbetle İletişim 

Sohbetle İletişim, insanların birbiriyle iletişim kurma yöntemidir. Konuşmak ile kaliteli sohbet arasında çok fark vardır.

Muhabbet, insanların her hangi bir konu içinde konuşma tarzı farkı gözetmeden bir konu hakkında yorum yapma tartışma ve esprili amaçlı kurulan cümlelerin bütününe denir. Kaliteli sohbet, sohbetle İletişim ise belirli kurallar içerisinde sevgi saygı çerçevesinde yeni bir bakış açısı sağlayan espri ve algı gücüne açıklık veren karşılıklı bilgi alışverişine kaliteli sohbet denir .

Sohbet ile kaliteli sohbet arasındaki fark nedir?

Sadece sohbette insanlar sohbet ederken zamanı etkili şekilde kullanmazlar boş vakitlerini sohbetle değerlendiklerini zannederler ama durum pek böyle değildir. Yapılan araştırmalarda sohbette saatlerce iletişim kuramayan bireylerdense net anlaşılır biçimde sen yerine ben durumu kullanarak empati yeteneği güçlü bireylerin sosyal hayatta ve ilişkilerde daha başarılı olduğu ve bu tür sohbetlerin dava verimli olduğu saptanmıştır. Boş vakitleri sohbet ile değerlendirmek istiyorsak önce sohbette kaliteyi yakalamalıyız..

Sohbette kaliteyi arttırmak?

Sohbet kendi kendine yön verebilen bir araç değildir burada şahıs ,bilgi, kültür seviyesi çok önemli olmaktadır. Bunlar sohbetin kalitesini ve gidiş yönünü oldukça etkileyecektir. Sohbet kişiler arasında gerçekleşeceği için sohbette adap kişilerinin birbirine duyduğu saygıyı ve sevgiyi temsil eder. Sohbet ederken iyi bir konuşmacı olmak kadar iyi bir dinleyicide olmak gerekir. Bu gibi durumlarda göz ile bakarken ayn zamanda kişiyi can kulağıyla dinlediği hissi verilmelidir. Bu şekilde kaliteli ve sağlıklı iletişim kurulmuş olacaktır.

İlginizi Çekebilir..

tatlialem sohbet

 Omegla Sohbetler

 Omegla Sohbetler TatLiaLem.NET gün geçtikçe gelişen ilerleyen teknolojiye ayak uydurarak kendini yenileyerek varsa hataları onları bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*