Ana Sayfa / Sağlık / Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm
Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Tırnak mantarına bitkisel çözümler arayanlara bu makalemizde yer vermiş bulunmaktayız. Bilindiğiniz gibi tıpta adı Onikomikoz olan tırnak mantarı enfeksiyonel bir hastalık olup, tırnak bitiminde veya tırnak çevrelerinde dermatofit adı verilen bakteriler tarafından oluşarak gelişir. Tırnak yatağını ve tırnak çevresini sararak ilerler. Tüm tırnak hastalıklarının yaklaşık % 50’sini tırnak mantarı olarak oluşmaktadır.

Tırnaklarınızda mantar var mı? yok mu? anlamak için tırnaklarınızda bu oluşum gözle görülür bazı değişiklikler meydana getirerek takip etmeniz ve edeceğiniz takipte aşağıdaki gibi incelenmelidir.

Tırnaklarınızda mantar enfeksiyonu olup olmadığını anlamak için:

Tırnaklarda pul pul kalkmalar
Tırnaklarda sarı-yeşil veya kahverengi renklenmeler
Ayaklarda kötü kokuklar
Tırnak altında kir birikmesi
Ayak tırnaklarında acı ve hassasiyet

gibi gözlemlerle ilk tanıyı kendinizde koyabilirsiniz.

Mantar oluşumuna etken nelerdir?

El yada ayak tırnaklarına sert bir cisimle vurulması
Ayak tırnağına basılması
Tırnakların çok dipten kesilmesi
Ayak parmaklarını sıkıştıran küçük ve ucu sivri ayakkabılar

gibi nedenler sayılabilir.

Tırnak mantarı bulaşıcı bir hastalık olup nemli ve ortak kullanım alanlarından rahatlıkla bir başka kişiye geçebilir. Başka birinin terliğini, ayakkabısını kullanmak veya çorabını giymek mantarın size geçmesine yeterlidir.

Tırnak mantarı tedavisinde birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Günümüzde artık çözümü olan bir hastalık olan tırnak mantarı Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği doğal bir kür ile iyleştirmeniz mümkündür.

Tırnak Mantarına Bitkisel Çözüm

Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun tırnak mantarına karşı doğal önerisi ısırgan otundan geçmektedir. Isırgan otunun tedavi edici özelliğiyle tırnak mantarını geçirmek mümkündür.

Peki ısırgan otuyla nasıl bir kür hazırlamalıyız?

Öncelikle bize lazım olan ana malzeme kurutulmuş ısırgan otu. Kurutulmuş ısırgan otunu bir cezve suyun içine atıp beş dakika kadar ısırgan otunu kaynatıyoruz. Daha sonra ısırgan otu posasını bir kaba alarak hafiften biraz ılımasını bekliyoruz. Daha sonra ısırgan otunu lapa haline getiriyoruz. Lapa haline gelmiş ısırgan otunu enfeksiyonlu olan tırnaklarınızın üzerine koyduktan sonra 10 dakika kadar bekleyin ve bu işlemi düzenli olarak olarak gün içerisinde 2 kere uygulayın. Ayaklarınızda rahatlama hissi verecek olan ısırgan otu posası ayağın kaşıntısını ve mantarlı bölgedeki ağrıların hafiflemesine yardımcı olacaktır.

Tırnak mantarında tıbbın yanı sıra doğal yollarlada artık çözüm bulmak mümkün. Tırnak mantarına bitkisel Çözüm olarak ısırgan otunu denemenizi tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekebilir..

Obezite tedavi

Obeziteyi Önlemek İçin Neler Yapmalıyız

Obeziteyi Önlemek İçin Neler Yapmalıyız Büyük bir hızla dünyada obezite giderek yaygınlaşıyor. Maalesef obezitenin bir …

Bir Yorum

  1. Çok faydalı bir bilgi yazan arkadasa tesk ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*