Yeni İnternet Yasası Onaylandı

Yeni İnternet Yasası Onaylandı

Yeni İnternet Yasası Onaylandı

Yeni İnternet Yasası Onaylandı

2014 Torba yasasından çıkanlara,Torba yasasında yeni internet yasası çıktı,çıkan internet yasasının içinde hangi maddeler var. İnternet yasası onandımı? Yeni İnternet yasasının içeriği.Torba yasa yeni yılda bizlere neler getirecek?İnternet yasasının tüm maddeleri.

TÜİK saptamalarına göre, 16-74 yaş arasındaki nüfusun yüzde 49′unun internet kullandığını, her dört kullanıcıdan 3 de internette “haber, gazete veya dergi” okuduğunu gösteriyor.

Ülkemizde siyasetin nabzını ülkenin gidaşıtını bu haber sitelelerinden alan halk çok gergin bir süreçte. Halhaber sitelerinin, bilişim ve ceza hukukçularının, bu konuda görüşü önemli sivil toplum kuruluşlarının düşüncelerinin alınması GEREKİRDİ. bilişim ve ceza hukukçularının, bu konuda görüşü ALINMADI, konu parlamentoda bağımsız bir yasa teklifi olarak  gündeme getirilmedi, AKP milletvekillerinin yasa teklifi, yaklaşık 130 madde içeren bir “torba kanun”içinde sunuldu,Birbiriyle ilgisiz bir çok konunun birlikte meclise sunulmasına  TORBA YASA DENİYOR, ”Tasarı” TBMM’ye sevk edildikten sonra AKP milletvekillerinin “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Teklif”i torba tasarıya monte edildi. Hükümetin TBMM’ye 102 madde olarak sevk ettiği torba kanun tasarısı, Plan ve Bütçe Komisyonun da yapılan eklerle daha da büyüdü ve 130 maddeye yaklaştı.

Diye devam eden haberlerle ilgili görüşlerimiz tabi de internet dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de belli konularda önleyici tedbirler alınsın ama bu önlemler gerçekten halkın ahlaki değerlerini bozan uyuşturucu pazarlaması,çocuk pornosu,vatanın birlik bütünlüğüne zarar veren siteler,internet kullanılarak başkalarını soyan rahatsız eden,konularda tabide önlemler sıkı alınsın.Halkın ülke gündeminde olan biteni öğrenmesinin önüne geçilmesin hiç bir suç karşılıksız kalmasın millet vekili diye seçtiğimiz insanlara biz vatandaş olarak bizim hakkımızı hukukumuzu korusun diye oy veriyoruz,bir takım olumsuzlukları dile getiren görüntüleyen basının sesini kapatmak ülkem meclisinde olumsuz olan bir şeylerin üstünü kapatmak için böle yasalar çıkarsın diye oy vermiyoruz.

Bunları İncelediniz mi ?

YAZAR : Tamasa