Ana Sayfa / Şiirler / Ben Bir Hikayeyim
şiir
aşk siirleri

Ben Bir Hikayeyim

Ben Bir Hikayeyim

Ben Hikayeyim 

Ben bir hikayeyim oku oku bitmez,
Hakkımda yazılan tek kelime yoktur, masallarda kalan,
Siz masal kalın, gerçekleri olmayan,
Ben konu olayım hikayelerinize.
Ben bir hikayeyim, anlattıklarım yalın, gerçek..
Yaşayamaz bu hikayeyi herkes.
Hayallerinde göremez, bir çok insan.
Ben hikayeyim, acıyı, sevinci anlatan.
Ben hikayeyim hayatınıza yön veren,
Ben hikayeyim, yaşana bilecek, gerçek olan..
Masallarla, kıyaslanamam,
Hayallerde kalacak bir hiç olamam,
Hikayeler var yaşanır,
Tıpkı ben, ben hikaye olayım
Masallar var,
Tıpkı siz,
Hayallerde kalan.
Yaşanması imkansız,
Siz masal olun herzaman,
Bakın bana, uzaklardan,
Ben bir hikayeyim oku oku bitmeyen…

Valide

Siz Masal Oldunuz

İnsan hayatında yaşanan enteresan olaylar vardır, nasıl anlatılır bilinmez ben tatlialem için kendi yaşadığım hayatımdan, bir kesiti sizinle tatlialem aracılığıyla anlatmak istedim. Belki benim yaşadıklarımdan, okuyan arkadaşlar bir ders çıkarır, veya benim yaşadığım duruma düşmezler.

Hayatımda, çok değer verdiğim eşim ve çocuklarım, diyen arkadaşlar yanılır. Herkez aynı olacak diye bir şey yok. Sonuçta çocuğunuzda olsa, kocanız da olsa onlar birer insan, insan faktörü değişkendir. Bunu çok yakından yaşayan biri olduğum için, kolaylıkla söyleye bilirim.

Benim hikayem yıllar önce başlar, yılların bir kısmını, geride bırakalım asıl insan faktörü kocamın, beni aldattığına getirelim, biz boşandık, çocuğumla kaldım, bir süre sonra ikinci evliliğimi yaptım, çocuğumla kocamla mutlu olmaktı amacım ama olmadı, ben çocuğumla eşim arasında kısıldım. Mücadelem çocuğumun eğitimi içindi, yıllarca babasından bir destek görmeden çırpındım durdum. Sonuçta çocuğum okulu bitirdi ama çocuğum benim yaptığım bunca mücadeleyi görmesine rağmen bana gerektiği ihtimamı göstermiyordu. Nedenini anlamıyordum, bir müddet sonra çocuğumun bir uyuşturucu bağımlısı olduğunu öğrendim, babasına durumu anlatım ama babası hala eski baba, yalan dolan, düzen, kendi söylediği yalanlara kendi inanıyor adamın işi gücü, dolandırmak, yalan söylemek, olduğundan çok  görünmek. Baktım babadan fayda yok, yine ben her şekilde çocuğumun sorumluluğunu alarak, gerekli tüm, yardımları ettim. Bir düzen kurmaya çalıştım, bu arada çocuk hastalanmıştı, içim kan ağlıyordu. Sonunda çocuğumun hayatı bir düzene girdi. Parmağını bile kıpırdatmayan babası, benim çocuğa hazırladığım imkanları görünce ani bir  dönüşle çocuğa yaklaşmaya kara vermiş olsa gerekki, ilgilenmeye aramaya ve kendine acındırmaya başlamış benim haberim olduğunda, sanırım iş işten geçmişti. Çocuk aslında babasının nasıl bir düzen baz olduğunu biliyor, ama yinede bu düzenleri yutuyor sanırım. Bir telefonda konuşuyoruz, bana ”sen hikaye oldun” benim babam, ev almış bahçesinde şimdi kendini dinliyor, o kadını ve çocuklarını da bırakmış sen hikayesin dedi. O an kafamdan kaynar sular döküldü, oysaki babası ve ailesi gayet mutluydu, sadece bir sitenin yöneticiliğini almış oranın işleriyle uğraşıyordu, çok güzel, duruma ayak uyduran biri olduğu için, bu yalanını ben öğrendim ama çocuğa diyemedim. Zamanında eski eşimde bana hikayesin sen hikaye oldun demişti, demek ki, büyüdükçe gerçekleri göreceğine babasının yolunda ilerlemeyi tercih etmişti, çocuğum, içim parçalandı, bunca yıl, verdiğim mücadelenin sonucu, bu olmamalıydı, benim hazırladığım, imkanları görmeliydi çocuğum, babasının sadece benim kendi için kurduğum ortamı eline geçirmek bunca yıldır benim üstümde, bundan sonrada benim kendi için hazırladığım imkanlardan geçimini çıkaracağını göremiyordu. Gerek bağmlı oluşu gerekse çift kişilikli oluşu görmesini engelliyor olmalıydı.

Oğluma; ben yıllarca seni, beni, evlendiğim kocamı, doğan çocuğumu yıllarca ayakta tuttum, bugüne getirdim, senin şuan yaşadığın hayatın ücretini bile ben ödedim, bu lafı bana yıllar önce senin babanda söylemişti, şimdi aynı lafı almışsın bana söylüyorsun, ben hikaye oldum ama siz ikinizde masal oldunuz haberiniz yok sanırım yaşadığınız yaşamlar  bile benden geçti, ben hazırladım siz masallarınızda, kalında ben hikaye olmaya razıyım, sen ve baban gibi masal olmaktansa, hikaye olmaya razıyım” dedim ve telefonu kapadım.

İçim kan ağladı bu sözleri söylerken, sizlerle paylaştığım yaşantımdan bir kesiti. Siz siz olun kendinizden başka kimseye güvenmeyin. Canınızı verecek kadar sevdiklerini birgün size hikayesin sen, sen hikaye oldun diye bilir. Bütün imkanlarınızı kullanıp sizi bu şekilde üze bilirler. Aklınızdan çıkarmayın sizde var olduğu sürece, etrafınızda olacaktır sevdikleriniz, etrafınızda canınızdan önde gördüğünüz canların, birer insan olduğunu sakın gözden kaçırmayın.

İlginizi Çekebilir..

şiir

Bugüne Kadar Be Kadın

Bugüne Kadar Be Kadın Bugüne Kadar Ne güzel sözlerdi bunlar, insanın aklını başından alan. İnandım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir