Ana Sayfa / Şiirler / Burun Fobisi Nedir
şiir
aşk siirleri

Burun Fobisi Nedir

Burun Fobisi Nedir

Gecenin bir yarısında sohbet ediyoruz, şarkılar, şiirler, günlük olaylardan gündemimizde her hangi birşey yok öylesine zaman geçirmek için sohbet muhabbet. O geceyi ve bu yazıyı hayatımdan asla silemeyeceğim, hayatımda en iyi hissettiğim dakikalardan biriydi. Burun Fobisi Nedir başlıklı yazımın, hikayesini sizlerle paylaşmak istedim.

” Hayatımı değiştiren bir şiirdi, ne güzel okumuştum, oysa aşkla sevgiyle yazılan bir şiir, giden bir sevgilinin ardından ağlamaklı kelimelerle, yazılmış derinden yaralanmış bir adamın kötü biten bir aşk hikayesiydi. Ogün ne güzel başlamıştı o şiiri okumamıştım ben aslında daha hiç bir fantezim yoktu, gerçekten tüm burun, fantezi, burun fobisi.
Burun fantezileri çalınmış gibiydim. saatler 14 sularıydı daha benim cinim kaçmamıştı içime İptal validem dedi bana skype’ dan yayın alacaksan haber ver dedi almayacağımı söyledim sonra ben yazılarımı yazmak için kahvemi elime alıp bilgisayarıma  geçtim İptali aradım ” gel buradayım”  dedim. Bir taraftan yazı yazarken bir taraftarda konuşuyorduk ikimiz oradan buradan. ”bu şiiri çok seviyorum” dedi İptal, bende merak ettim istedim şiirin adını ” sözleri yok” dedi, ” neden” diye sordum ” bilmem ben bulamadım şirin sözlerini kendim yazdım”. ”Bana versene okuyayım merak ettim’ skype’ tan yolla ”hadi” dedim, ” olur” diyerek skype yazma çizgisine kopyaladı ve enter’ e bastı. Basmaz olaydı, hayatım değişti. Okumaya başladım şiiri, nede güzel gidiyordu; Yani Seviyorsan, Yani hiçbir zaman, diye diye okuyordum hafif sesli, taki şiirin son bölümüne gelmiştim artık çok güzel dizelerdi;

tahammülüm yok. Kısacası Sevgilim,
Ben artık burnun burnumda
uyumak istiyorum,
Canım burnumda değil…
Burnun burnumda uyumak istiyorum,
Canım burnumda değil…
Çok çok özledim Seni.

işte tam burada; burun beni mahvetti, vallahi fantezimi çalanı bir bulursam, moduna bağladım aniden, ben buruna, hiç bu türlü bakmamıştım. Burun , burundu, benim için, nefes almama yarayan, nezle grip olduğunda , tıkanan, hapşurduğunda akan, kırıldığında kanayan, bir organımızdır. Vallahi bu şiir aklımı aldı başımdan, burnum burnunda, canım burnumda değil, burnun burnumda burun, burunun yanımda, burnun kanımda, ay ben burun fobisine mi kapıldım derken, burunla alakalı fanteziler hayal etmeye başladım. Şimdi burnu burnuna dayarsa, bir hapşırırsa, burnu burnunda uyurken ya nezleyse, burnu , burnun dayken ya çok af buyurun, burnu akarsa. Aniden eşimin burnuna bakasım geldi akşamı zor ettim, kapıdan giren eşime, ”hayatım bir dakika gelir-misin?”  dedim geldi yanıma, ” ben bir şiir okudum çok beğendim ama takıntı yaptı bana, gel sana okuyayım lütfen” dedim. Eşim büyük bir sevinçle geldi yanıma, ben şiiri okumaya başladım, İptalde sessizce, diğer tarafta duruyordu, şiirin sonuna kadar geldim. Yine o meşhur dizelere; Ben artık burnun burnumda, uyumak istiyorum, şiirinin sonuna geldim. Eşim yüzüme bakıyor, ”bana bir dönermisin?”  Yaklaştı, adamcağız, yaklaştı dur, burnunu inceliyorum. Bu şiir benim psikolojimi bozdu, burun fan-tazim, eksikti, o nasıl olacak? Ben kendi nefesimden sıkılan biriyim, burnun, burnumda, böyle nasıl uyurum, diye bakıyorum dedim. Eşim durumun vahametini anladı çabucak, yanımdan uzaklaştı. Allah’ta biliyor, adamın burnunu çekecektim ama ucuz kurtuldu. Ne diyeyim ki ah o burun ah burnumu, burnunda, burnun nerede, gel sene burun ah burun aha, Allah ben o şiiri nereden okudum Kahraman Taze oğlunun şiiri, benim bütün fantezisiz hayatımı karartı. burun, fantezisi kuruyorum ha bire: bazen yumruk yemiş kanıyor, bazen soğan doğramış akıyor, bu yazı çok iğrençleşti tamam kestik.

Buda Burun Fobisi Nedir yazımıza İptal’den katkı; burunun burunun da, ben buruna burun demem burun benim olmayınca canım zaten burnumda.

İlginizi Çekebilir..

şiir

Bugüne Kadar Be Kadın

Bugüne Kadar Be Kadın Bugüne Kadar Ne güzel sözlerdi bunlar, insanın aklını başından alan. İnandım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir