Ana Sayfa / Şiirler / Çay İçimi Muhabbet
Çay İçimi Muhabbet
Çay İçimi Muhabbet

Çay İçimi Muhabbet

Çay İçimi Muhabbet

Bağzan daralırım insanız, çay içimi muhabbet, yalnızlık hikayesi gibi, hani varya, küçücük bir hatanın bile gözümüze battığı anlar, deliğibi bağırıp kızmak istediğimiz anlar işte böyle anlarda ben, konuşacak dertleşecek bir sohbet arkadaşı ararım kendime. Candan, sıcak, samimi, beni anlayan, sabırla dinleyecek saçma-sapan fevri çıkışlarıma göz-yumacak, aman birşe olmaz sende takıldığın şeye bak , söylemleriyle beni rahatlatacak. İçimin, içime dar geldiği kalp atımlarımın beni boğacak duruma geldiğinde, sinirden daraldığım anlarda evimin boş odasında hazırladığım sohbet köşesinde bir bardak demli çay pişiririm kendime, bir bardakta su, belki bir tabağa birkaç bisküvi koyarım geçerim köşedeki koltuğuma. Tekrar kalkarım ayağa özür-dilerim hayali arkadaşımdan sen de otur buyur sanada bir çay vereyim acilen.
Mutfağa yönelirim bir bardak demli çay, hayalimdeki dostuma yaparım, bir bardak su, bir tabağa bir kaç bisküvi koyarım, tebessümler yüzümde geçerim sehpanın üstüne bırakırım. hoş beş ederim hayalimdeki dostumla, anlatmaya başlarım beni, bana. Anlatırım canımı sıkan her ne varsa arkadaşıma. Zaman zaman, ağlarım, bazen gülerim tebessümler-im boş koltuğa.

İşte tam sohbet ederken, kendim, kendi yakalarım, arsız çaresiz düşüncelerimi, kızarım kendime, boş koltukta oturan arkadaşımın yerine. Ben ne diyeyim bilemiyorum , diye konuşmaya başlarım sesiz arkadaşımdan destek bekler gibi, boş koltukta oturan benim arkadaşım, benle, benim sohbetim, karıştırmam kimseyi, muhabbetimize. Benim hayalimle, hayalimdeki arkadaşımla, olur mu? ama öyle insan bu kadar basit olur mu?
bu kadar çıkarcı olur mu?, kızgınlığım aslında yine kendime sohbetim kendimle, kendi hayali arkadaşımla.
Bu zamanda, şu zamanda, yok şöyle, yok böyle sohbetim kendimle. Çayım bitti, seninde bitimi, diyerek kalkarım ayağa boş bardak  elimde, dolu duran bir bardak, sehpanın üstünde. Gözlerim  bir-tepsiye bakar, tadına doyulmayan  boş çay fincanına. Birde beni kendime getiren dolu çay fincanına, titrer içim, tek başına koca evde, kendimle konuşuyorum. Gülüyorum halime kahkahkahalarla, şizofren-miyim aslında,  hastamı oluyorum, teklik-mi, benim  sonum, şizofren mi?,  beni bekleyen son. Manasız bir gülümseme yüzümde.

Bu koca şehirde milyonlarca insan var, çıksam kapıya iki adım ötemde, komşular var. yabancı olduğum insanlar.  Şehrin karmaşasında, yalnızlığa terk edilen ben.
Evet dostlar sizlerde konuşacak bir arkadaş bir dost ararsanız, kendinizle tek-başına, değil sorduğunuz sorulara cevap verecek sizin anlattıklarınıza, ağladığınızda başınızı okşayacak, sıkıca sarılacak, sıkıntınızı paylaştığını size hissettirecek, lütfen gel çok kötüyüm dediğinizde
sizinle bir bardak demli çayını, yudumlayacak sohbet arkadaşları bulmanız dileğiyle.

İlginizi Çekebilir..

şiir

Bugüne Kadar Be Kadın

Bugüne Kadar Be Kadın Bugüne Kadar Ne güzel sözlerdi bunlar, insanın aklını başından alan. İnandım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir