Ana Sayfa / Şiirler / Ey hayat Şiiri
şiir
aşk siirleri

Ey hayat Şiiri

Ey hayat Şiiri

Ey hayat… Meslina

Hayat insana her zaman umduklarını vermiyor ne yazık ki… Kaderde ne yazıldıysa onu yaşarız. Herkez hayattan bir şeyler ister. Bu isteklerimiz her zaman daha da çoğalır. Hep isteklerimizin peşinde savrulup durmazmıyız ömrümüz boyunca? Hep isteklerimiz değil midir hata yapmamıza neden? Hep isteklerimize kavuşmanın yollarını arar dururuz. Çaresini bulduğumuz yerde değerini yitirir istekler. Oysa her istediğimizi elde etmiş olsak daha da yaşanmaz ölüm.

Ey hayat

Gel bir anlaşma yapalım seninle..
Sen ellerini çek üzerimden..
Ben vazgeçmeye razıyım hayallerimden,
Sen üzüntünü, kederini dağlara ver..
Ben çeker giderim gökyüzünden,
Denizlerden vazgeçerim,
Sevdiğimin gülüşünden vazgeçerim,
Yitiririm bütün benliğimi,
Susarım konuşmam..

Eyyy hayat…

Bana bir çocuk sevinci ver,
Bir şekerle mutlu olurum,
Çabuk ağlarım çabuk gülerim!
Vazgeçerim gelecekten!
Vazgeçerim dertden, sıkıntıdan, acıdan,
Büyüklük sende kalsın,
Ben hep çocuk kalırım.
Hayat..
Yaşlı bedenimi denizlere ver,
Daha az dalgalansın,
Daha az köpürsün dalgaları,
Ben yıldızlardan vazgeçerim,
Yıldızlardaki dünyamdan,
Gökyüzündeki sakinlikten,
Vazgeçerim..
Bana bir kış sakinliği ver hayat,
Dökülen her kar tanesinde,
Dökülsün kederim yer yüzüne,
Ben vazgeçerim yazdan, bahardan,
Çiçekler senin olsun,
Kuş cıvıltıları, güneşin parlayan yüzü..
Senin olsun..
Senin olsun hayat, Senin olsun,
Bütün güzellikler senin olsun,
Bana bir damla mutluluk ver
Geriye kalan neyim varsa
Hepsi senin olsun..

Meslina

Meslina nın şiir dünyası:

Hayat iyisiyle kötüsüyle yaşamaya değerdir. Mutlu olmayı becerebilirseniz yaşanır. Uğraşısız gelen her güzellik değersizdir.
Sıkıntılar, üzüntüler üzerine geldikce insanın kaçacak yer ararız. İnsan yazda baharı,kışda son baharı arar bulamayacağını bile bile.
Biteceğini, unutacağını bilmeden yaşarız hayatı. Hep istediklerimizin olmasını isteriz. Olmadığı zamanda kahroluruz. Bu düşünceler her zaman yorar bizleri. Elimizde olanın kıymetini bilmeliyiz.Küçük şeylerle mutlu olmaya becerebildiğiniz an mutluluk nedir anlarsınız. Mutluluk çocuk için bir şekerde, çiftçi için bir yağmurda, öğrenci için tatilde saklıdır aslında…
Her günümüzü son günümüz gibi yaşayalım. İstekleri üzüntüleri atalım bir kenara. O zaman dahada yaşanır olacaktır bu dünya. Bu şiirimde hayattan isteklerimize yer verdim. Aslında çok bir şey istemiyoruz sadece mutluluk istiyoruz. Unutmayalım dostlar mutluluk insanın kendi içinde saklıdır.

Şiir benim duygu ve düşüncelerimin yansıdığı alandır. Hayatımda yaşadığım en güzel olaylardan, en acısına kadar şiirlerle anlatırım şiirler benim için bebeklerim gibidir. Yazdığım her mısrada benliğimi yansıtırım. Benim hayatımın parçalarıdır anılarda kalan güzel günlerimin geleceğe aktarılmasıdır. Ben hayattan çok şey beklemem beklentilerim bir yudum su kadar zor, bir yudum su kadar kolay. Ne altın isterim ne pırlanta, bir çiçek bir böcek, tatlı bir söz, güzel bir gülüş, içten bir merhaba, yeter mutlu olmama. Sağlık, huzur olsun, malı mülkü ney-leyim. Ben vazgeçerim, dünyanın tüm güzelliklerinden, istemem fazlasını, mutluluk olsun yeter, ben her şeyden vazgeçebilirim. Hayat felsefem mutluluk üzerinedir, doymuş gözüm dünya nimetlerine yaşadığım acılar öyle büyük ki, bu şiirimi de yine yaşadığım yoğun bir acı üzerine kaleme almıştım. Acılar üzüntüler bırakmıyor peşimi, erken kayıplarım çok oldu hayatta, ben ondan dilerim bir yudum huzuru.

İlginizi Çekebilir..

şiir

Bugüne Kadar Be Kadın

Bugüne Kadar Be Kadın Bugüne Kadar Ne güzel sözlerdi bunlar, insanın aklını başından alan. İnandım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir