Ana Sayfa / Şiirler / Tövbe Tuttmaz Şiir
şiir
aşk siirleri

Tövbe Tuttmaz Şiir

Tövbe Tuttmaz Şiir

Tövbe Tuttmaz

Tövbe tuttmaz yoldan çıkan,
Birdaha birdaha yeniden deniyor,
Hayal kırıklıgı, sonu hep hüzran.
Bitti gitti artık uyan!!
Nezaman uslanacak şu deli gönlün!
Fayda yok artık!!
Ne yardan, ne de serden,
Kabullen, akıllan, uslan..
Geri dönmeyecek bırakıp giden.
Tövbe tutmuyor yoldan çıkan.

Valide

Hayatta İşlediğimiz Hatalar ve Sonuçları

İnternet sayfaları arasında gezinirken gözüme çok anlamlı bir söz çarpmıştı.Çoktandır aklımda duruyor bu söz. Bu konu içinde çok anlamlı olacağına inanıyorum. Söz şöyle diyor: ”Hayatımızda işlediğimiz hataların çoğu, düşünmemiz gereken yerde hissetmekten, hissetmemiz gereken yerde düşünmekten ileri gelir.” John Colbins nede güzel tespit etmiş. Düşünülmemesi gereken yerde hissettiğinizde,hissetmemeniz gereken yerde düşündüğünüzde hata yapmamak zordur. Her kim ki yaptığı hatadan dolayı affedilmeyeceğini düşünürse yaptığı en büyük hata budur.

Hayatımız boyunca bir çok sıkıntıyla yüz yüze geliriz. Bazı yollar çıkılmaz olur ne yapacağımızı bilemez bir hal alırız. Bazen bu şekilde hayat şartları ,duygusal durumlar hata yapmayı tetiklerler. O an yaptığınızın hata olduğunu anlayamazsınız her şey normal gibi görünür gözünüze. Olay biter aradan zaman geçer, dost sandıklarınızın düşman, düşman sandıklarınızın dostunuz olduğunu gördüğünüzde yaptığınız hatanın farkına varırsınız. Ama elden bir şey gelmez .Zamanı geri çeviremezsiniz. O saatten sonra neden? soruları beyninizin içinde yogunlaşır. Sürekli kafanızda sorular dolaşır. Kendinize sorarsınız sürekli, nasıl böyle bir şey yaptım?,nasıl güvendim?…O saatten sonra yapabilecek bir şey kalmamıştır artık. Yaptığınız hatanın, yanlışın telafisi olmayacaktır. Ancak bu yaptığınız hata size büyük bir yoldaş olacak, aynı hatayı tekrarlamaya kalktığınızda yoldaşınız sizi uyaracak, aynı şeyleri tekrar yaşamak istemiyorsanız yoldaşınızı dinleyeceksiniz ve hatanızdan döneceksiniz.

Hayatta yapılan hatalarımızdan ders alamadığımız takdirde aynı hataları tekrar tekrar yaşasakta bizim için hiç bir değişiklik olmayacaktır. Her seferinde hüsran, her seferinde üzüntü olacak ancak yaptığımız hatadan ders çıkarmaya akıl edemeyeceğiz. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer demiş atalarımız. Sütün ağzımızı yakacağını bile bile her seferinde göz yumup içmek gibi bir durum bu anlattığım. Yakacak işte ağzını ne diye üflemiyorsun? Ne diye her seferinde kendi canını yakıyorsun? Yaptığın hataları otur düşün. Nerede ne yaptığında bu hatalarla yüz yüze geldin? Ne yapman gerekiyordu?  Nasıl davranman gerekiyordu? Yaptığın hatayı hayatının baş rolüne oturt ve asla unutma.

Ve unutma ki kabul edilen her hata kazanılmış bir tecrübedir.

İlginizi Çekebilir..

şiir

Bugüne Kadar Be Kadın

Bugüne Kadar Be Kadın Bugüne Kadar Ne güzel sözlerdi bunlar, insanın aklını başından alan. İnandım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir