Ana Sayfa / Şiirler / Ucube Anılar Şiiri
şiir
aşk siirleri

Ucube Anılar Şiiri

Ucube Anılar Şiiri

Elim Sende 

Elimsende oynuyoruz bilmeden,
Dün ebeleyendik,
Bugün ebe olmuşuz bilmeden.
Elim sen de oynuyoruz hiç durmadan.
Dün kovalanıyorduk sevenler tarafından,
Kovalayan olduk farkında olmadan.
Dünya dönüyor ekseninde durmadan
Sahne hep aynı.
Oyuncular değişiyor farkında olmadan
dün baş roldük, bu gün figüran,
yarın mazide kalacağız, farkında olmadan.
Kısır bir döngü, sil baştanı olmayan.
Yeni yüzler yeni insanlar,
Farklı mekanlarda yaşanan
Ucube anılar..
Elim sende oynuyoruz farkında olmadan
Bu gün sobeleyen, yarın sobelenen,
Elim sende oynuyoruz bilmeden

Elim Sende Oynuyoruz Bilmeden

Hayatın kısır bir döngü olduğunu, aslında çok kısa olduğunu anladığımızda söylenecek pek bir şey kalmadığını görüyoruz.
Daha anne babamızla yaşarken, birde bakmışız, büyümüş kendi yuvamızı kurmuşuz. Anne babamızın gözleri yollarda bizleri beklemeye başlamış, ama bizler vakit ayıramaz olmuşuz kendi yaşam telaşemizden.

Birde bakmışız kendi çocuklarımız büyümüş, yuvadan uçup gitmişler. Bu sefer roller değişmiş evlat yolu gözleyen biz olmuşuz. O an aklımıza geçmişte düşündüklerimiz gelir, anne babamızı hatırlarız dimi? O zaman daha bir kıymet biliriz şayet yaşıyorsa büyüklerimiz, daha fazla zaman geçirmek isteriz. Bayramlarda ve özel günlerimizde hasretimiz, özlemimiz biraz daha artar, biraz daha aranmak isteriz sevdiklerimiz tarafından. Yarın geç olacağını biliriz ama anlatamayız işte, bize atalarımızın anlatamadığı gibi. Bir kovalamaca hiç bitmeden dünya üzerinde oynanan. Bu gerçeği erken görenler doya doya her dakikasını içine sindire sindire yaşar ailesiyle. İşin ciddiyetini anlamayanlar ebe olunca anlarlar, ama iş işten geçmiş olur çoktan. Her zaman içlerinin bir tarafında yaşarlar pişmanlıklarını. Ah eski bayramlar nerede dememek için yuvalarımızda evlatlarımıza bayram coşkusunu öğretelim.

Evet bir başka duygu, bayram, bayramlar da içimiz daha bir kıpır, kıpır her an içimizde başka bir coşku, başka bir neşe sanırım daha eski bayramlar ölmedi.

Sevgili okurlarımız gerçekten şöyle bir geçmişi irdelersek, neler çıkar ortaya ah keşke dediğimiz, bugün olsaydı, diye iç çektiğimiz kaybettiğimiz, bir daha görmemizin imkanı olmadığı kayıplarımız. Genç olunca insan hiç yaşlanmayacak sanıyor kendini, sanki yarına çıkacağı garanti gibi algılıyor gençlikte beyin. Yanılıyoruz aslında siz gençler, biz orta yaşlılar, bizim kayıplarımız sizden daha çok, kayıplarınız artmadan sevdiklerinizle yaşadığınız her anın kıymetini bilin, her zaman olmasa da, Bayramlarda arayın sorun, yalnız bırakmayın unutmayın bir gün isteseniz de, bulamayacaksınız sizi en çok sevenleri. Atalarınızın gözlerini bayramlarda yaşlı bırakmayın, mutlaka ziyaretlerini ve hayır dualarını alın.

İlginizi Çekebilir..

şiir

Bugüne Kadar Be Kadın

Bugüne Kadar Be Kadın Bugüne Kadar Ne güzel sözlerdi bunlar, insanın aklını başından alan. İnandım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir